SMBJ120CA
Shenzhen Wonder-Chip Electronics Company Limited
Contact Now
SMBJ120CA
  • 1
Product Category : TVS Diodes / ESD Suppressors
Minimum Operating Temperature : - 55 C
Pd - Power Dissipation : 600 W
Package / Case : DO-214AA
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Packaging : Reel
Clamping Voltage : 193 V
Breakdown Voltage : 133 V to 147 V
Series : SMBJ120CA
Polarity : Bidirectional
Manufacturer : Fairchild Semiconductor
Description : ESD Suppressors / TVS Diodes 120V 600W SMB Bidirectional