FS100R07PE4BOSA1
Shenzhen Wonder-Chip Electronics Company Limited
Contact Now
FS100R07PE4BOSA1
Part Status : Active
Product Category : IGBT Modules
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 650V
Current - Collector Cutoff (Max) : 1mA
NTC Thermistor : Yes
Minimum Quantity : 6
Supplier Device Package : Module
Package / Case : Module
IGBT Type : Trench Field Stop
Current - Collector (Ic) (Max) : 100A
Input Capacitance (Cies) @ Vce : 6.2nF @ 25V
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic : 1.95V @ 15V, 100A
Operating Temperature : -40°C ~ 150°C
Configuration : Three Phase Inverter
Input : Standard
Mounting Type : Chassis Mount
Series : -
Power - Max : 335W
Manufacturer : Infineon Technologies
Description : IGBT MODULE VCES 600V 100A