1.5KE300CA
Shenzhen Wonder-Chip Electronics Company Limited
Contact Now
1.5KE300CA
  • 1
Product Category : TVS Diodes / ESD Suppressors
Minimum Operating Temperature : - 65 C
Pd - Power Dissipation : 1.5 kW
Package / Case : DO-201
Maximum Operating Temperature : + 175 C
Packaging : Ammo Pack
Clamping Voltage : 529 V
Breakdown Voltage : 285 V
Polarity : Bidirectional
Manufacturer : STMicroelectronics
Description : ESD Suppressors / TVS Diodes 1500W 300V Bidirect