PESD24VS2UQ,115
Shenzhen Wonder-Chip Electronics Company Limited
Contact Now
PESD24VS2UQ,115
  • 1
Product Category : TVS Diodes / ESD Suppressors
Minimum Operating Temperature : - 65 C
Clamping Voltage : 36 V
Pd - Power Dissipation : 150 W
Package / Case : SOT-663
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Packaging : Reel
Cd - Diode Capacitance : 50 pF
Breakdown Voltage : 27 V
Series : PESDxS2UQ
Number of Channels : 2 Channel
Polarity : Unidirectional
Manufacturer : Nexperia
Description : ESD Suppressors / TVS Diodes 24V DUAL ESD PROTECT