SM6T18CAHE3/52
Shenzhen Wonder-Chip Electronics Company Limited
Contact Now
SM6T18CAHE3/52
  • 1
Product Category : TVS Diodes / ESD Suppressors
Minimum Operating Temperature : - 65 C
Pd - Power Dissipation : 600 W
Package / Case : DO-214AA
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Packaging : Reel
Clamping Voltage : 32.5 V
Breakdown Voltage : 17.1 V
Series : SM6T
Polarity : Bidirectional
Manufacturer : Vishay Semiconductors
Description : ESD Suppressors / TVS Diodes 600W 18V 5% Bidir AEC-Q101 Qualified