SMB8J30CAHE3/52
Shenzhen Wonder-Chip Electronics Company Limited
Contact Now
SMB8J30CAHE3/52
  • 1
Product Category : TVS Diodes / ESD Suppressors
Minimum Operating Temperature : - 55 C
Pd - Power Dissipation : 800 W
Package / Case : DO-214AA
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Packaging : Reel
Clamping Voltage : 48.4 V
Breakdown Voltage : 33.3 V
Series : SMBxJ
Polarity : Bidirectional
Manufacturer : Vishay Semiconductors
Description : ESD Suppressors / TVS Diodes 800W 30V 5% Bidir AEC-Q101 Qualified