ESDALC6V1P5
Shenzhen Wonder-Chip Electronics Company Limited
Contact Now
ESDALC6V1P5
  • 1
Product Category : TVS Diodes / ESD Suppressors
Minimum Operating Temperature : - 40 C
Pd - Power Dissipation : 30 W
Package / Case : SOT-665
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Packaging : Reel
Cd - Diode Capacitance : 7.5 pF
Breakdown Voltage : 6.1 V
Vesd - Voltage ESD Contact : 8 kV
Series : ESDALC6V1Px
Vesd - Voltage ESD Air Gap : 15 kV