SMBG43AHE3/52
Shenzhen Wonder-Chip Electronics Company Limited
Contact Now
SMBG43AHE3/52
  • 1
Product Category : TVS Diodes / ESD Suppressors
Minimum Operating Temperature : - 55 C
Pd - Power Dissipation : 600 W
Package / Case : DO-215AA
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Packaging : Reel
Clamping Voltage : 69.4 V
Breakdown Voltage : 47.8 V
Series : SMBG
Polarity : Unidirectional
Manufacturer : Vishay Semiconductors
Description : ESD Suppressors / TVS Diodes 600W 43V 5% Unidir AEC-Q101 Qualified