SMA6J26A-E3/5A
Shenzhen Wonder-Chip Electronics Company Limited
Contact Now
SMA6J26A-E3/5A
  • 1
Product Category : TVS Diodes / ESD Suppressors
Minimum Operating Temperature : - 55 C
Pd - Power Dissipation : 4 kW
Package / Case : DO-214AC
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Packaging : Reel
Clamping Voltage : 47.9 V
Breakdown Voltage : 28.9 V
Series : SMA6J
Polarity : Unidirectional
Manufacturer : Vishay Semiconductors
Description : ESD Suppressors / TVS Diodes 600W 26V 5% Unidir