BZW50-82RL
Shenzhen Wonder-Chip Electronics Company Limited
Contact Now
BZW50-82RL
  • 1
Product Category : TVS Diodes / ESD Suppressors
Minimum Operating Temperature : - 65 C
Pd - Power Dissipation : 5 kW
Package / Case : R6
Maximum Operating Temperature : + 175 C
Packaging : Reel
Clamping Voltage : 189 V
Breakdown Voltage : 91 V
Series : BZW50-82
Polarity : Unidirectional
Manufacturer : STMicroelectronics
Description : ESD Suppressors / TVS Diodes 5000W 82V Unidirect