BLP10H610Z
Shenzhen Wonder-Chip Electronics Company Limited
Contact Now
BLP10H610Z
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors FETs, MOSFETs RF FETs, MOSFETs
Product Status : Obsolete
Mounting Type : Surface Mount
Voltage - Rated : 104 V
Package : Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel®
Configuration : Dual, Common Source
Series : -
Noise Figure : -
Supplier Device Package : 12-HVSON (6x5)
Voltage - Test : 50 V
Mfr : Ampleon USA Inc.
Frequency : 860MHz
Gain : 22dB
Package / Case : 12-VDFN Exposed Pad
Current - Test : 60 mA
Power - Output : 10W
Technology : LDMOS
Current Rating (Amps) : -
Base Product Number : BLP10
Description : RF FET LDMOS 104V 22DB 12VDFN
Stock : In Stock
Contact Now
RF Mosfet 50 V 60 mA 860MHz 22dB 10W 12-HVSON (6x5)