CGHV14500F
Shenzhen Wonder-Chip Electronics Company Limited
Contact Now
CGHV14500F
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors FETs, MOSFETs RF FETs, MOSFETs
Product Status : Active
Voltage - Rated : 125 V
Package : Tray
Series : GaN
Noise Figure : -
Supplier Device Package : 440117
Voltage - Test : 50 V
Mfr : Wolfspeed, Inc.
Frequency : 1.2GHz ~ 1.4GHz
Gain : 17dB
Package / Case : 440117
Current - Test : 500 mA
Power - Output : 500W
Technology : HEMT
Current Rating (Amps) : 36A
Base Product Number : CGHV14500
Description : RF MOSFET HEMT 50V 440117
Stock : In Stock
Contact Now
RF Mosfet 50 V 500 mA 1.2GHz ~ 1.4GHz 17dB 500W 440117